Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
miłość
19.04.2009 11:06

Kard. Stanisław Dziwisz: przebaczająca miłość jest ratunkiem i uzdrowieniem

Kardynał Stanisław Dziwisz powiedział, że przebaczająca miłość jest ratunkiem i uzdrowieniem dla rodziny i całego społeczeństwa.

Podziel się
Dodaj komentarz

W homilii podczas mszy świętej w Święto Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach metropolita zaznaczył, że Bóg, stwarzając człowieka na Swój obraz, dał mu serce pełne miłosierdzia.

Kardynał Dziwisz powiedział, że Jezus Chrystus daje człowiekowi Dobrą Nowinę o przebaczającej miłości Boga Ojca wzywając nas do uczestnictwa w Jego miłosierdziu i wybaczania innym. Zwracając się do licznie zgromadzonych pielgrzymów podkreślił, że Bóg chce, żeby człowiek współpracował z Nim w czynieniu dobra.

Kardynał zauważył, że odpowiedzią chrześcijanina na zło powinno być zawsze przebaczenie. "Umiejętność przebaczenia jest nieodzownie potrzebna w leczeniu ran i budowaniu środowiska wzajemnego zaufania." - dodał kardynał Dziwisz. Metropolita zaznaczył, że ma to szczególne znaczenie w budowaniu rodziny i w poszanowaniu godności ludzkiego życia.

Główne obchody Święta Miłosierdzia Bożego, ustanowionego przez Jana Pawła II, trwają w Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach.

Kult Bożego Miłosierdzia jest związany z objawieniami siostry Faustyny Kowalskiej - zakonnicy ze zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia. W 1935 roku objawił się jej Jezus i polecił, by głosiła orędzie o Bożym Miłosierdziu całemu światu.

Dynamiczny rozwój kultu Miłosierdzia Bożego nastąpił po beatyfikacji siostry Faustyny w 1993 roku i jej kanonizacji w 2000 roku, a także dzięki pielgrzymkom Jana Pawła II do Łagiewnik w latach 1997 i 2002. Na terenie sanktuarium powstał nowy kościół - bazylika, którą 17 sierpnia 2002 roku konsekrował Jan Paweł II. W tym też miejscu Papież zawierzył cały świat Miłosierdziu Bożemu.

Tagi: miłość, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz