Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Karnawał po włosku

0
Podziel się
bEhWyaTF

Karnawał we Włoszech to nie tylko Wenecja czy Viareggio. Na Półwyspie Apenińskim oraz na wyspach Sardynii i Sycylii miłośnicy karnawałowej zabawy mają ogromny wybór.
W miejscowości Foiano della Chiana koło Arezzo w Toskanii odbywa się najstarszy karnawał świata, obchodzony w tym roku po raz 465. Zabawę przewidziano jednak tylko w niedziele, od 31 stycznia do 21 lutego. Oznacza to, że przeciągnie się ona do Wielkiego Postu, ale we Włoszech, mimo że to kraj katolicki, to nie wyjątek. Tylko karnawał w Wenecji kończy się przepisowo w ostatki. Prawdziwym rekordzistą jest miejscowość Putignano koło Bari na południu: zabawa zaczęła się tam już w 26 grudnia, a zakończy 21 lutego.
W Ivrei w Piemoncie główną atrakcją karnawału jest okładanie się pomarańczami. Z kolei w gminie Acqualagna w regionie Marche w środkowych Włoszech zabawa polega na rzucaniu w siebie truflami.
Wypuszczeniem w niebo 32 białych baloników rozpoczął się w sobotę karnawał w Viareggio. W ten sposób uczczono pamięć 32 ofiar tragedii, jaką było zapalenie się 29 czerwca ubiegłego roku wagonu cysterny na miejscowym dworcu kolejowym.
W Wenecji sygnałem do rozpoczęcia karnawału będzie w niedzielę 7 lutego tradycyjny "lot anioła", czyli zjazd na linie z dzwonnicy bazyliki młodej i urodziwej dziewczyny, zakończy go zaś wielki bal na placu świętego Marka we wtorek 16 lutego wieczorem.

bEhWyaUi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)