Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
26.11.2012 14:48

Katalonia: Artur Mas wygrał wybory,ale stracił poparcie

Podziel się
Dodaj komentarz

Hiszpania-wybory parlamentarne-analiza

Dla wyborców w Katalonii ważniejsza od idei niepodległościowych okazała się walka z bezrobociem, korupcją i wyjście z kryzysu. Takie są wstępne analizy wczorajszych wyborów w tym regionie Hiszpanii.
Wydaje się, że największym wygranym jest w Katalonii Ciutadans - ugrupowanie, które potroiło liczbę deputowanych, z trzech do dziewięciu. Przeciwnicy niepodległości i zwolennicy walki z korupcją i biedą jako jedyni rozmawiali dzisiaj z dziennikarzami.
"Tworzenie nowych miejsc pracy oraz firm - to cel, jaki nam teraz przyświeca. Chcemy oszczędzać np. zmniejszając struktury administracjiale nie ograniczając służbę zdrowia i edukację"- mówił lider ugrupowania Albert Rivera.
Zwycięska Convergencia i Unió, żeby rządzić musi znaleźć sojusznika. Będą nim prawdopodobnie republikanie. Jednak negocjacje z nimi nie będą łatwe, bo oni też sprzeciwiają się polityce zaciskania pasa. Pewne jest, że ambicje niepodległościowe lidera Convergencii Artura Masa nie znalazły poparcia. Jak wynika z pierwszych analiz, większość elektoratu, który go opuścił, to obawiającysię o swoją przyszłość przedsiębiorcy.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz