Notowania

związki
18.09.2009 18:42

KE przesłała kondolencje w związku z tragedią w kopalni Wujek-Śląsk

Komisja Europejska przesłała kondolencje prezydentowi Lechowi Kaczyński w związku z tragicznym wypadkiem w kopalni "Wujek-Śląsk" w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach. W wyniku zapalenia się metanu zginęło tam 12 górników.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Jesteśmy głęboko zasmuceni i wstrząśnięci tragicznym wypadkiem. Składamy nasze szczere kondolencje Panu Prezydentowi i narodowi polskiemu. Łączymy wyrazy współczucia i solidarności z rodzinami ofiar" - brzmi list wysłany do polskiego prezydenta pod którym podpisali się szef Komisji Europejskiej Jose Barroso i polski komisarz do spraw regionalnych Paweł Samecki.

Na miejsce wypadku ma pojechać premier Donald Tusk, którego wiadomość o tragedii zastała za granicą. Szef polskiego rządu przerwał wizytę w Hadze i wraca do kraju. Premier pojechał do Hagi dziś po południu prosto z Brukseli, gdzie wczoraj uczestniczył w unijnym szczycie. Jutro natomiast miał wziąć udział w uroczystościach 65.rocznicy wyzwolenia holenderskiego miasta Driel przez żołnierzy generała Stanisława Sosabowskiego.

Tagi: związki, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz