Notowania

smoleńsk
15.07.2010 08:24

Kidawa-Błońska: Bez emocji w sprawie Smoleńska

Posłanka PO krytykuje doniesienia o odczytach czarnych skrzynek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

_ - Analizowanie cząstkowych faktów, związanych z katastrofą smoleńską nie jest dobrą drogą do wyjaśnienia jej okoliczności _- uważa posłanka PO Małgorzata Kidawa - Błońska.

Posłanka skomentowała w ten sposób doniesienia o odczytaniu nowych zapisów z czarnych skrzynek, o czym informuje TVN24. Małgorzata Kidawa - Błońska uważa, że kierowanie się emocjami w sprawie katastrofy smoleńskiej jest niewłaściwe.

- _ Nie zbliżamy się ani o krok do wyjaśnienia sprawy katastrofy, a podważamy działanie całego państwa. Budujemy brak zaufania wszystkich i do wszystkiego, a to jest chyba najgorsze _ - powiedziała Kidawa-Błońska.

POSŁUCHAJ MAŁGORZATY KIDAWY-BŁOŃSKIEJ:

Posłanka podkreśliła, że każdy ma prawo do przeżywania emocji w tak tragicznej sprawie. Polityków jednak obowiązuje pewna kultura i powściągliwość sądów, wyrażanych publicznie.

Także Janusz Piechociński z PSL uważa, że wojna wokół tragedii smoleńskiej jest szkodliwa dla państwa. Polityk wyraził zaniepokojenie faktem, iż nadmiar agresji w polityce przesłania realne potrzeby kraju.

Zdaniem Piechocińskiego zakończenie wyborów było sygnałem do powrotu _ do walki na górze _. Polityk Ludowców przypomniał, że podczas wyborów prezydenckich obowiązywało pewne zawieszenie broni, które było tylko przykrywką dla rzeczywistego wizerunku polityków, szczególnie tych z PiS - dodał Piechociński. Polityk PSL przypomniał, że niedługo rozpocznie się kampania do wyborów samorządowych, a tej nie można prowadzić w atmosferze nienawiści.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Graś odpowiada Kaczyńskiemu: To absurd ]( http://news.money.pl/artykul/gras;odpowiada;kaczynskiemu;to;absurd,208,0,644048.html )
* [ "Premier ściskał się z Putinem, a ciało leżało na ziemi" ]( http://news.money.pl/artykul/premier;sciskal;sie;z;putinem;a;cialo;lezalo;na;ziemi,28,0,643612.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: smoleńsk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz