Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kielce: Ogień w hali Targów wybuchł prawdopodobnie 2 miejscach

0
Podziel się:

Ogień w hali Targów Kielce wybuchł prawdopodobnie w dwóch miejscach jednocześnie - dowiedziało się Radio Kielce. Dziś rano spłonęła połowa jednej z hal wystawienniczych w kieleckim ośrodku. Na razie wiadomo, że zarzewie ognia pojawiło się w okolicy sali bankietowej. Sprawę bada specjalna ekipa dochodzeniowo - śledcza policji.  Funkcjonariusze mają przesłuchać pracowników Targów Kielce, osoby dzierżawiące pomieszczenia w zniszczonej hali i praconików ochrony.  

Policja ma też wyjaśnić sprawę rozbieżności dotyczących godziny wybuchu pożaru. Policja dostała informację o 7.24, tymczasem do Radia Kielce zgłosiła się osoba, która twierdzi, że dym było widac już o 6.30. Przedstawiciele ochrony zapewniali Zarząd Targów, że podczas obchodu o godzinie 6 nie działo się nic podejrzanego.

Do zniszczonej przez pożar hali wszedł inspektor nadzoru budowlanego, który oszacuje wielkość zniszczeń i oceni, czy obiekt nadaje się do użytku. Na jego decyzję czekają wystawcy, którzy chcą przenieść swoje ekspozycje ze spalonego budynku. Pożar hali Targów Kielce gasiło ponad 40 jednostek straży pożarnej - w sumie ponad 180 ratowników.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego - jedne z największych targów zbrojeniowych w Europie, rozpocznie sie jutro, zgodnie z planem

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)