Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prokuratura
30.03.2009 14:12

Kielecka prokuratura wystąpi z wnioskiem o uchylenie immunitetu Markowi Łatasowi

Kielecka prokuratura wystąpi z wnioskiem o uchylenie immunitetu posłowi Prawa i Sprawiedliwości Markowi Łatasowi, który po pijanemu kierował samochodem. Jest to niezbędne, aby postawić mu zarzuty wyjaśnia Radiu Kielce rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach Sławomir Mielniczuk.

Podziel się
Dodaj komentarz

W tej chwili gromadzona jest niezbędna dokumentacja, która posłuży do przygotowania wniosku i przesłania go do Prokuratury Krajowej. Ta wystąpi do Sejmu o uchylenie posłowi immunitetu. Dopiero potem będzie można mu postawić zarzut kierowania samochodem pod wpływem alkoholu - dodaje prokurator Mielniczuk. Grozi za to do dwóch lat więzienia.

Jak ujawniło Radio Kielce poseł Marek Łatas został zatrzymany przez policję w środę. Badanie wykazało, że w wydychanym powietrzu miał 0,7 promila.

Poseł nie protestował przeciwko badaniu stanu trzeźwości, ani też nie zasłaniał się immunitetem. Dopiero po zakończeniu wszystkich czynności policjanci dowiedzieli się, że mają do czynienia z posłem, którego chroni immunitet.

Od środy do wczoraj świętokrzyska policja o tym zdarzeniu nie informowała.

Tagi: prokuratura, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz