Notowania

wiadomości
19.12.2011 11:48

Kim Dzong Un - sylwetka

Północnokoreańska agencja prasowa po raz pierwszy określiła najmłodszego syna zmarłego przywódcy Korei Północnej "wielkim następcą". Kim Dzong Un, po swoim dziadku - Kim Ir Senie i ojcu - Kim Dzong Ilu - ma być trzecim przywódcą komunistycznej Korei.

Podziel się
Dodaj komentarz

O życiu Kim Dzong Una wciąż wiadomo niewiele. Ma 29 lub 30 lat. Według źródeł południowokoreańskich, w latach dziewięćdziesiątych pod zmienionym nazwiskiem uczył się w jednej ze szwajcarskich szkół. Inne źródła twierdzą, że nigdy nie opuszczał Korei Północnej.
Kim Dzong Un jest synem trzeciej żony Kim Dzong Ila, która zmarła na raka w 2004 roku. W ostatnich latach pojawiał się publicznie ze swoim ojcem, co dało podstawę spekulacjom, że przygotowywany jest do pełnienia roli jego następcy. Pod koniec ubiegłego roku dwudziestokilkuletni Kim awansował na stopień generalski. Południowokoreańskie media pisały wówczas, że kryzys na Półwyspie Koreańskim po ostrzelaniu wyspy Yeonpyeng mógł być sprawdzianem wierności armii wobec przyszłego przywódcy Korei Północnej.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz