Notowania

wiadomości
04.03.2012 16:06

Kitesurfer odnaleziony

Polski kitesurfer Jan Lisewski, po 40 godzinach od zaginięcia na Morzu Czerwonym, został odnaleziony żywy przez służby ratunkowe Arabii Saudyjskiej. Informację potwierdził IAR rzecznik ministra spraw zagranicznych Marcin Bosacki. Mężczyzna jest transportowany do najbliższego szpitala, gdzie czeka na niego polski konsul. Rodzina odnalezionego została już poinformowana o sukcesie akcji poszukiwawczej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jan Lisewski jest odwodniony, ma też poparzenia słoneczne, ale ogólny stan jego zdrowia jest zadowalajacy.
Minister Radosław Sikorski podziękował za pomoc w akcji służbom ratunkowym i władzom Arabii Saudyjskiej.
Akcję poszukiwawczą prowadziło 16 jednostek ratunkowych oraz 2 helikoptery z Arabii Saudyjskiej. Jednostki te nie tylko były kierowane w miejsca wskazane przez organizatorów rejsu, ale i przeczesywały znacznie szerszy akwen.Dodatkowo dzisiaj do poszukiwań została włączona egipska jednostka ratownicza.
Minister Radosław Sikorski będzie niedługo rozmawiał z szefem dyplomacji saudyjskiej, księciem Saud Al Faisalem, by podziękować za ogromną pomoc jego kraju.
Kitesurfer zaginął w piątek. Jan Lisewski zamierzał przepłynąć Morze Czerwone z egipskiego portu El Gouna do miasta Duba w Arabii Saudyjskiej. To odległość około 210 kilometrów. W lipcu zeszłego roku jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął Bałtyk ze Świnoujścia do miejscowości oddalonej 10 kilometrów od szwedzkiego Ystad.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz