Kolarstwo - Adam Hansen z Australii wygrał 7. etap Giro; Bask Intxausti nowym liderem; Niemiec i Majaka w czołowej 20.

0

kolarstwo - Giro d'Italia - Adam Hansen - Benat Intxausti - Przemysław Niemiec - Rafał Majka

Australijczyk Adam Hansen (Lotto) wygrał po samotnej ucieczce 7. etap kolarskiego Wyścigu Dookoła Włoch. Nowym liderem klasyfikacji łącznej został Bask Benat Intxausti (Movistar). Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) awansował na 14., a Rafał Majka (Team Saxo Tinkoff) na 19. miejsce.

Kolarze dojeżdżali do mety w Pescarze w strugach deszczu i chwilami w gradzie. Hansen o minutę i 7 sekund wyprzedził grupkę kolarzy, na czele której finiszowali Włosi Enrico Battaglin (Bardiani Valvole) i Danilo Di Luca (Vini Fantini).

W końcówce etapu w kraksie uczestniczył Bradley Wiggins z Wielkiej Brytanii (Sky), który w efekcie stracił miejsce w czołowej "10" klasyfikacji łącznej.

Nowy lider ma 5 sekund przewagi nad Włochem Vincenzo Nibalim (Astana) i 8 nad ubiegłorocznym triumfatorem, Ryderem Hesjedalem z Kanady (Garmin).

Rafał Majka został liderem klasyfikacji młodzieżowej. W sobotę odbędzie się jazda indywidualna na czas na dystansie niespełna 55 km.