Kolarstwo - Paryż-Nicea: Betancur zwycięzcą piątego etapu

0

kolarstwo - Paryż-Nicea - Carlos Betancur

Carlos Betancur został zwycięzcą piątego etapu kolarskiego wyścigu Paryż - Nicea. Trasa czwartkowego etapu z Creches-sur-Saone do Rive-de-Gier liczyła 153 kilometry, a Kolumbijczyk z grupy AG2R wyprzedził na finiszu luksemburskiego kolarza, Boba Jugelsa (grupa Trek Factory) oraz Duńczyka Jacoba Fuglsanga (grupa Astana).
Rafał Majka (Saxo-Tinkoff) i Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) ukończyli etap w peletonie, pierwszy z nich na 37., drugi na 54. miejscu, obaj stracili do Betancura dwie sekundy.
Ze stratą 7 minut i 30 sekund dotarł do mety etapu Sylwester Szmyd (Movistar), zajął 109. miejsce.
Liderem wyścigu Paryż - Nicea pozostał Brytyjczyk Geraint Thomas (Team Sky), wyprzedza Johna Degenkolba (Niemcy, Team Giant-Shimano) o trzy sekundy i zwycięzcę etapu środowego, Holendra Toma-Jelte Slagtera (Garmin) o cztery sekundy.
Przemysław Niemiec w klasyfikacji wyścigu zajmuje 43. miejsce, traci do lidera minutę i 39 sekund. Rafał Majka jest 57. ze stratą 4.29, zaś na 93 pozycji jest po pięciu etapach Sylwester Szmyd (strata 12.45).
Piątkowy, szósty etap wyścigu Paryż - Nicea liczy 221,5 km, a prowadzi z Saint-Saturnin-les Avignion do Fayence.