Kolarstwo - Vuelta a Espana - Leopold Koenig zwycięzcą 8. etapu

0

kolarstwo - Vuelta a Espana

Leopold Koenig wygrał ósmy etap kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana. Na mecie mierzącej 167 kilometrów trasy z Jerez de la Frontera do Estepony czeski kolarz grupy Team NetApp wyprzedził o sekundę Hiszpania Daniela Moreno (Katiusza). Trzeci finiszował Irlandczyk Nicolas Roche (Saxo Bank-Tinkoff).
W czołowej kilkunastoosobowej grupie znalazł się najwyższej w wyścigu klasyfikowany polski kolarz, Rafał Majka - zajął 12. miejsce ze stratą 23 sekund.
Liderem wyścigu po ośmiu etapach jest Nicolas Roche, który wyprzedza Amerykanina Christophera Hornera (RadioShack) oraz Daniela Moreno - obaj tracą 17 sekund. Dotychczasowy lider, Włoch Vicenzo Nibali (Astana), spadł na 4. pozycję, a jego strata wynosi 18 sekund.
Rafał Majka utrzymał 9. miejsce w klasyfikacji generalnej. Polski kolarz traci do lidera 52 sekundy.
Tomasz Marczyński (Vacansoleil) jest klasyfikowany na 39. miejscu (jego strata do Nicolasa Roche'a wynosi 6 minut i 35 sekund).
Zajmujący po siedmiu etapach wysoką 11. pozycję Bartosz Huzarski (Team Netapp) ukończył sobotni odcinek na dalszej pozycji i spadł w klasyfikacji generalnej poza czołową pięćdziesiątkę, podobnie, jak Sylwester Szmyd (Movistar).
W niedzielę dziewiąty etap - 163,7 km z Antequera do Valdepenas de Jaen.