Kolarstwo - Vuelta a Espana: Kiryjenka zwycięzcą 18. etapu

0

kolarstwo - Vuelta a Espana - Wasyl Kiryjenka

Wasyl Kiryjenka, torowy mistrz świata z 2008 roku, został zwycięzcą 18 etapu kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana.
Białorusin z grupy Sky finiszował samodzielnie na mecie liczącego 186,5 km etapu, prowadzącego z Burgos do Pena Cabarga.
28 sekund stracił do Kirilenki drugi na mecie Duńczyk Chris Anker Sörensen (grupa Saxo-Tinkoff), a minutę i 18 sekund straty miał trzeci kolarz etapu - Australijczyk Adam Hansen (Lotto Belisol).
Najlepszym z polskich kolarzy uczestniczących w tegorocznej edycji Vuelta a Espana był w czwartek Bartosz Huzarski (Netapp), który ukończył etap na 27. miejscu, ze stratą 3 minut i 42 sekund do zwycięzcy. Tuż zanim finiszował Rafał Majka (Saxo-Tinkoff) - w tym samym czasie.
Maciej Paterski (Cannondale) zajął w czwartek 75. miejsce (strata 10 min. i 26 sek.), a jako 101. dotarł do mety Sylwester Szmyd (Movistar), który przyjechał 14 minuti 20 sekund po triumfatorze etapu.
Włoch Vicenzo Nibali (Astana) utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej, ale po czwartkowym etapie jego przewaga nad Amerykaninem Christopherem Hornerem zmalała do zaledwie 3 sekund - Horner 18. etap ukończył na 6. pozycji, Nibali zajął 10. miejsce, z 25-sekundową stratą do kolarza z USA.
Rafał Majka zajmuje po 18 etapach 22. miejsce, traci do Nibalego 28 minut i 5 sekund, zaś Bartosz Huzarski jest klasyfikowany na 37. pozycji, jego strata do lidera to ponad godzina i 15 minut. Sylwester Szmyd jest 40. i traci do Nibalego ponad godzinę i 21 minut, wreszcie Maciej Paterski jest 55., ze stratą sięgającą godziny i 51 minut.
W piątek 19. etap Vuelta a Espana, kolarze pojadą z San Vicente Barquera do Oviedo, trasa liczy 181 km.