Kolarstwo górskie - mistrzostwa świata: Konwa jedenasty wśród juniorów

0

kolarstwo górskie - mistrzostwa świata - Pietermaritzburg - Konwa - Malinkiewicz

Piotr Konwa zajął 11. miejsce w wyścigu juniorów na - rozgrywanych w Pietermaritzburgu w Afryce Południowej - mistrzostwach świata w kolarstwie górskim.
Polak stracił 5 minut i 27 sekund do zwycięzcy, Lukasa Bauma z Niemiec. Srebro wywalczył Kanadyjczyk Peter Disera (stracił 42 sek.), a brąz Gioele Bertolini z Włoch (stracił minutę i 2 sek.). Zawody ukończyło 69 zawodników.

W rywalizacji juniorek Rita Malinkiewicz była 21. Polka straciła 11 minut i 20 sekund do zwyciężczyni - Alessandry Keller ze Szwajcarii. Srebrny medal wywalczyła Włoszka Emilie Collomb (strata 46 sek.), a brąz Sarah Bauer z Niemiec (+1.01).

W piątek odbędą się wyścigi w kategorii wiekowej do lat 23, a w sobotę rywalizacja elity.