Notowania

wiadomości
01.06.2012 11:53

Kolej-polaczenie lotniska ze Stadionem Narodowym

Kolej-połączenie lotniska ze Stadionem Narodowym

Podziel się
Dodaj komentarz

Od dziś można koleją dojechać do warszawskiego lotniska imienia Fryderyka Chopina. Nowa linia łączy Okęcie z centrum miasta. Dzięki kolei podróż z Dworca Centralnego do lotniska zajmuje około 20 minut.
Część pociągów kursuje do Stadionu Narodowego. Połączenie zostało uruchomione specjalnie dla kibiców, którzy z lotniska mogą bezpośrednio dostać się na stadion.
Pierwsi pasażerowie dojeżdżający do lotniska byli bardzo zadowoleni.
Jednym z nich była też prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, jak mówiła, połączenie kolejowe z lotniskiem to zawsze było jej marzenie. Jak dodaje, gdy pojechała do Chicago i zobaczyła centrum zarządzania kryzysowego chciała, żeby podobny ośrodek koordynacji pojawił się w Warszawie. Podobnie z linią lotniskową, każde duże miasto ma takie połączenie kolejowe i dlatego Gronkiewicz-Waltz uważała, że w stolicy jest to konieczne.
W pociągach są automaty z biletami. Zarząd Transportu Miejskiego zadbał także o podróżnych przyjeżdżających z zagranicy, w czasie mistrzostw pojawią się także automaty z instrukcjami w językach obcych - zapewnia dyrektor ZTM Leszek Ruta. Jeżeli ktoś pomyli się lub zapomni, może kupić bilet w pociągu. W czasie EURO 2012 w pociągach będą konduktorzy, którzy będą sprzedawać bilety, będą też automaty z instrukcją obsługi po rosyjsku.
Z lotniska odjeżdżają pociągi Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej. W godzinach szczytu pociągi będą kursowały co 10 - 12 minut, poza godzinami szczytu co 15.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz