Notowania

kolej
18.05.2010 17:00

Kolej - referendum strajkowe

Konfederacja Kolejowych Związków Zawodowych zdecydowała o przeprowadzeniu referendum strajkowego. W przypadku pozytywnego wyniku referendum zostanie ogłoszony strajk.

Podziel się
Dodaj komentarz

Przewodniczący OPZZ Jan Guz powiedział, że związkowcy domagają się od rządu między innymi wycofania projektu zmian ustawowych umożliwiających upadłość spółek PKP do czasu stworzenia zasad równej konkurencji na polskim rynku kolejowym. Chcą również ustalenia zasad finansowania przewozów regionalnych na poziomie nie mniejszym niż 1,2 miliarda złotych rocznie oraz wstrzymania procesu likwidacji linii kolejowych. Żądają też wstrzymania procesów prywatyzacji spółek Grupy PKP, do czasu uzgodnienia pakietów gwarancji pracowniczych. "Godzina zero wybiła i jeśli nie będzie dialogu, to będzie strajk" - powiedział szef OPZZ.

Przewodniczący Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych Leszek Miętek zapewnił jednak, że bez względu na wyniki referendum, do chwili zakończenia walki z powodzią i likwidacji skutków żywiołu strajku nie będzie.

Tagi: kolej, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz