Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koleje gotowe do zimy

0
Podziel się:
bEEEvofF

Kolej - zima - rozkład

Zima nie zaskoczy kolejarzy - zapewniają szefowie PKP. Przedstawiciele spółek przewozowych i zarządcy torów deklarują, że opady śniegu i niska temperatura nie sparaliżują ruchu na kolei.
Szef PKP Intercity Janusz Malinowski mówi o zapasowych wagonach i lokomotywach, które w razie czego wzmocnią kursujące składy. W ten sposób kolejarze będą też mogli szybko wymienić psujący się tabor. Wagony i lokomotywy będą rozstawione na większych stacjach węzłowych. Kolejarze mają nadzieję, że taka organizacja zminimalizuje ewentualne opóźnienia.
Kolejarze zapewniają, że informacje o utrudnieniach będą dostępne na bieżąco. Dzięki temu pasażerowie będą mogli modyfikować plany podróży. Wiceprezes PKP Piotr Ciżkowicz mówi o nowych kanałach informacji. Przy dworcowych kasach pojawią się monitory z informacją o utrudnieniach spowodowanych zimą. PKP będzie też przekazywać informacje za pośrednictwem portali społecznościowych.
W razie awarii, które spowodują wyłączenie części szlaków kolejowych, przewoźnicy będą uruchamiać komunikację zastępczą. W przypadku dłuższych opóźnień, na dworcach rozdawane będą ciepłe napoje, a nawet posiłki.

IAR

bEEEvogi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)