Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kolejny przeciek? Naruszono kopertę z pytaniami

0
Podziel się

W jednej ze szkół naruszono kopertę na egzamin z jęz. obcego.

Kolejny przeciek? Naruszono kopertę z pytaniami
(PAP/Mirosław Trembecki)
bEhKwPcl

aktualizacja 16.19

W jednej ze szkół naruszono kopertę z zadaniami na jutrzejszy egzamin gimnazjalny z języka obcego. Poinformował o tym szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Krzysztof Konarzewski.

Według informacji CKE, chodzi o jedną ze szkół w województwie mazowieckim. W tej szkole test zostanie na pewno zmieniony, ale - w zależności od kolejnych ustaleń - zmiana testów może dotyczyć większej liczby placówek.

Powtórzą egzamin czy nie?

Nadal nie wiadomo, czy część uczniów z jednego z mazowieckich gimnazjów powtórzy wczorajszy test z przedmiotów humanistycznych. Minister edukacji - Katarzyna Hall - poinformowała, że na obecną chwilę wiadomo, iż treść testu _ wypłynęła _ w internecie na specjalnym linku dwie godziny po zakończeniu pisania egzaminów.

bEhKwPcn

Szefowa MEN podkreśliła, że ewentualne konsekwencje dla młodzieży poznamy później - po przeprowadzeniu szczegółowych ustaleń.

_ Przeciek _ ujawniono wczoraj. Policja zatrzymała 18-latka, który umieścił w internecie pytania z egzaminu, a także kolejne dwie osoby - w tym dyrektorkę gimnazjum - w sprawie przecieków pytań i odpowiedzi wczorajszego egzaminu gimnazjalnego do internetu.

Informacyjna Agencja Radiowa dowiedziała się, że chodzi o niepubliczne gimnazjum Fundacji _ Dyslektyk _ na warszawskim Mokotowie.

bEhKwPct

Według świadków, dyrektorka tej szkoły została zatrzymana przez policję i - jak mówią świadkowie - wyprowadzona ze swojego gabinetu w kajdankach. Z niepotwierdzonych informacji wynika, że w sprawę jest także zamieszana woźna szkoły. Obecnie placówka jest zamknięta.

W budynku, w którym znajduje się gimnazjum, mieszczą się jeszcze trzy szkoły: Studium Informatyki i Multimediów, Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące i Uzupełniające Technikum Handlowo-Menedżersko dla dzieci i dorosłych.

W niepublicznym gimnazjum - jak poinformował szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - naruszono również kopertę z pytaniami na jutrzejszy egzamin z języka obcego. W tej szkole test z języka obcego jutro nie odbędzie się, a jeśli okaże się, że testy mogły zostać przekazane dalej, egzaminu nie będzie w większej liczbie placówek.

Sprawą rozpieczętowania koperty z jutrzejszymi zadaniami zajmuje się Okręgowa Komisja Egzaminacyjna. Bada ona, kto miał dostęp do kopert z zadaniami oraz czy jutrzejsze testy mogły zostać przekazane gdzieś dalej.

bEhKwPcu
bEhKwPcO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)