Kombinacja norweska - Puchar Świata: Cieślar i Słowiok z punktami w Czajkowskim

0

kombinacja norweska - Puchar Świata - Czajkowski - Cieślar - Słowiok - Frenzel - Hug

Adam Cieślar i Paweł Słowiok zdobyli punkty w zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej, które odbyły się w rosyjskiej miejscowości Czajkowski. W konkursie rozegranym metodą Gundersena (skok i bieg an 10 km) nie startowała ścisła czołówka pucharowej klasyfikacji. Adam Cieślar zająłł 21., a Paweł Słowiok 22. miejsce. W biegu obaj poprawili swoje lokaty, bo po skoku zajmowali miejsca pod koniec 3. dziesiątki.
Wygrał Szwajcar Tim Hug, który o 5.7 sek. wyprzedził Björna Kircheisena z Niemiec; trzecie miejsce, ze stratą 8.3 sek., zajął Miroslav Dvorak z Czech. Prowadzący po skoku Rosjanin Jewgienij Klimow, był 39.

Liderem Pucharu Świata pozostaje Eric Frenzel z Niemiec, który ma 403 pkt. i o 62 pkt. wyprzedza Japończyka Akito Watabe; 91 pkt. straty ma Jason Lamy Chappuis z Francji. Cała trójka nie startowała w Czajkowskim; w niedzielę odbędą się tam kolejne zawody, również metodą Gundersena.