Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Komisja Hazadrowa-Drzewiecki o Sobiesiaku

0
Podziel się

Mirosław Drzewiecki przyznał w przesłuchaniu przed sejmową komisją hazardową, że zna Ryszarda Sobiesiaka od 10 lat. Sobiesiak jest biznesmenem działąjącym w branży hazardowej. Drzewiecki zaznaczył jednak, że jego kontakty z Sobiesiakiem nie miały charakteru biznesowego i że nie rozmawiał z nim o ustawie hazardowej. Zwrócił uwagę, że Sobiesiak to były piłkarz, i dodał, że jako minister sportu często kontaktował się ze sportowcami.

bEhEShwB

Mirosław Drzewiecki podkreślał przed komisją, że nigdy nie składał żadnych wniosków dotyczących nowelizacji ustawy hazardowej. Jak dodał, na żadnym etapie prac legislacyjnych nie wpływał na kształt ustawy i głosował zgodnie z wolą klubu PO.

Były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Mariusz Kamiński uważa, że Mirosław Drzewiecki mógł być źródłem przecieku o akcji CBA, która badała kontakty polityków z biznesmenami. Miał też pomagać w załatwianiu posady w zarządzie Totalizatora Sportowego Magdalenie Sobiesiak - córce znanego przedsiębiorcy z branży hazardowej. Drzewiecki powiedział, że Kamiński snuł bezpodstawne domysły i insynuacje.

bEhEShxe
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)