Notowania

głosowanie
14.12.2009 18:49

Komisja hazardowa nie powtórzy głosowania

Podziel się
Dodaj komentarz
   Sejmowa komisja hazardowa nie powtórzy głosowania nad wnioskiem o wykluczenie z jej składu [Beaty Kempy](https://wiadomosci.wp.pl/beata-kempa-6030157771162753c) i [Zbigniewa Wassermanna](https://wiadomosci.wp.pl/zbigniew-wassermann-6140550693021825c). Wniosek PiS w tej sprawie został odrzucony przez większość członków prezydium Sejmu, którzy nie dopatrzyli się w głosowaniu z 4 grudnia uchybień formalno-prawnych.
   Przeważyła inna koncepcja wyjścia z komisyjnego pata. Dwójka posłów PiS ma zostać jak najszybciej przesłuchana przez komisję, ponieważ jako członkowie poprzedniego rządu brali udział w opiniowaniu zmian w ustawie o grach. Potem okaże się, czy rzeczywiście i do jakiego stopnia muszą być wyłączeni z jej prac.
   Marszałek Sejmu [Bronisław Komorowski](https://wiadomosci.wp.pl/bronislaw-komorowski-6139093000972417c) wyjaśnił, że takie przesłuchanie pozwoli na wyrobienie sobie bardziej pogłębionej opinii. Dodał, że odbędzie się ono w jak najszybszym trybie.
   Z wypowiedzi marszałka Komorowskiego wynika, że przesłuchanie będzie podstawą do dalszych decyzji w sprawie uzupełnienia składu komisji. Polityk zaznaczył, że w końcu będzie musiał zostać wyznaczony termin zgłoszenia kolejnych kandydatur do komisji, a potem będą one opiniowane przez pozostałe środowiska polityczne.
   Komisja hazardowa zbierze się jutro by podjąć decyzję, co dalej - czyli: czy i kiedy przesłuchać Beatę Kempę i Zbigniewa Wassermanna.
Tagi: głosowanie, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz