Notowania

kaczyński
05.02.2010 10:00

Komisja śledcza - J. Kaczyński - G-Tech - CBA

Jarosław Kaczyński zaprzeczył przed komisją śledczą, by utrzymywał kontakty pozasłużbowe z wysokimi funkcjonariuszami CBA. Były premier zapewnił, że ani Mariusz Kamiński, ani wysocy funkcjonariusze CBA nie odwiedzali siedziby partii w czasie, gdy trwały działania służby w sprawie afery hazardowej.

Podziel się
Dodaj komentarz

O spotkania z pracownikami CBA pytał poseł Sławomir Naumann. Interesowało go, czy szef PiS-u spotykał się z funkcjonariuszami CBA w ostatnim okresie. Jarosław Kaczyński zapewnił, że nie zna osobiście nikogo z wysokich funkcjonariuszy CBA, poza Mariuszem Kamińskim. Zapewnił, że Kamiński od czasu, gdy stanął na czele CBA, nie gościł w siedzibie PiS-u na ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie.

Poseł Naumann zakończył serię pytań do byłego premiera zapowiedzią złożenia wniosku o przekazanie komisji audytu z kontroli wewnętrznej w CBA. Poseł oczekuje przede wszystkim informacji z rejestru GPS samochodów służbowych CBA.

Wcześniej Jarosław Kaczyński wyjaśniał skąd wziął się pomysł zmian w ustawie hazardowej. Jako powód podał projekt konsolidacji budżetu, który przygotowała minister finansów Zyta Gilowska. Podczas prac nad ustawą postanowiono obniżenie podatków od wideoloterii. Były premier tłumaczył, że rynek wideoloterii jest łatwiejszy do kontroli niż rynek jednorękich bandytów. To zdaniem Jarosława Kaczyńskiego znacznie ograniczyłoby liczbę automatów do gier. Były premier przypomniał, że Zyta Gilowska wskazywała na ryzyko społeczne takich zmian w ustawie.

Jarosław Kaczyński przyznał, że na ustawie zyskaliby przede wszystkim Totalizator Sportowy oraz skarb państwa. Były premier zaznaczył, że nie miał świadomości o umowach Totalizatora z podwykonawcami, między innymi z firmą G-Tech, która zyskałaby również na wprowadzonych zmianach. Jarosław Kaczyński zeznał, że o umowie dowiedział się dopiero, gdy afera hazardowa rządu Donalda Tuska wyszła jaw.

Tagi: kaczyński, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz