Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Komisje sejmowe będą chciały informacji ws. zabitego Polaka

0
Podziel się

Wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński powiedział, że sejmowe komisje służb specjalych i spraw zagranicznych będą chciały zapoznać się z informacją na temat działań podjętych w sprawie uwolnienia Polaka porwanego przez Talibów. Zakładnik został zamordowany.

bEgECGWJ

Były szef MON powiedział, że posłowie oczekują informacji szefa MSZ i przedstawicieli rządu odpowiedzialnych za służby specjalne. Zdaniem Jerzego Szmajdzińskiego wynikiem tych spotkań muszą być wnioski na przyszłość, ponieważ po raz pierwszy w przypadku porwania polskiego obywatela państwo ukazało się słabe i nieskuteczne.

Wicemarszałek dodał, że podczas oceny instrumentów, którymi dysponuje państwo w sytuacjach takich zagrożeń nie powinni wypowiadać się politycy odpowiedzialni za likwidację polskiego wywiadu wojskowego. Zdaniem wicemarszałka, raport Antoniego Macierewicza z likwidacji WSI rozprawił się z operacjami służb specjalnych i spowodował, że mówienie dzisiaj o istnieniu polskiego wywiadu wojskowego byłoby nieodpowiedzialnością.

Jerzy Szmajdziński podkreślił, że nie należy tego argumentu używać w celu oskarżania kogokolwiek, ponieważ nie można przesądzić, że gdyby polski wywiad istniał, to sytuacja potoczyłaby się inaczej i polski zakładnik zostałby uwolniony.

bEgECGXm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)