Notowania

wiadomości
28.04.2011 16:39

Komorowski - RBN - atom

Bronisław Komorowski powiedział, że podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego dokładnie omówiono problem bezpieczeństwa elektrowni nuklearnych. Prezydent zapowiedział, że poruszono również aspekty ekonomiczne i problemy wpływu tej energii na rozwój polskiej gospodarki.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prezydent dodał, że przedmiotem rozmowy nie była kwestia związana z potencjalnym referendum w sprawie budowy elektrowni atomowych. Podkreślił, że osoby, który domagają się takiego rozwiązania, powinny postępować zgodnie z konstytucją i samemu zgłosić taką inicjatywę. Bronisław Komorowski poinformował również, że podjęto rozmowy na temat szczegółów magazynowania odpadów radioaktywnych, które powstają w trakcie pracy elektrowni.
Prezydent poinformował również, że Biuro Bezpieczeństwa Narodowego pracuje nad dokumentami mającymi rozwiązać problem cyberterroryzmu. Przypomniał jednocześnie, że podobne prace prowadzone są przez inne państwa członkowskie NATO. W związku z tym minister Stanisław Koziej przedstawił projekt ustawy dotyczący stanów nadzwyczajnych. Dzięki temu można by wprowadzić do obiegu prawnego pojęcia terroryzmu cybernetycznego i doprecyzowanie takich pojęć jak zewnętrzne zagrożenie państwa związane z cyberprzestrzenią.
Było to kolejne spotkanie poświęcone tym zagadnieniom. Pod koniec marca członkowie RBN już omawiali sprawy dotyczące szeroko rozumianej energetyki. W trakcie tamtego spotkania dużo czasu poświęcono na omówienie rządowego pakietu ustaw dotyczącego budowy elektrowni jądrowej w Polsce. Szef SLD Grzegorz Napieralski zaproponował wtedy między innymi rozważenie w przyszości zwołania referendum w sprawie elektrowni.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz