Notowania

wiadomości
12.05.2012 14:29

Kongres Mediów Niezaleznych

Kongres Mediów Niezależnych

Podziel się
Dodaj komentarz

Stworzenie wspólnej platformy ochrony wolnego słowa - to główny cel Kongresu Mediów Niezależnych. Organizator Kongresu Krzysztof Czabański w rozmowie z IAR stwierdził, że wiele mediów jest zależnych politycznie czy wręcz partyjnie. Jego zdaniem, rynek medialny w naszym kraju jest ukształtowany przez system koncesji nadawanych przez władzę. Dlatego - twierdzi Czabański - konieczna jest dbałość o równość szans wszystkich podmiotów na rynku medialnym. Krzysztof Czabański uważa, że trzeba wręcz zlikwidować koncesje i różnego rodzaju zezwolenia dla nadawców. Argumentował, że po konflikcie o miejsce na platformie cyfrowej dla Telewizji Trwam widać, jak działa władza.
Czabański wyjaśnił, że kongres po dzisiejszym spotkaniu ustali program działań na najbliższy rok. Podstawowym zadaniem będzie walka o wolnośćwolność słowa i pluralizm na rynku medialnym.
Współorganizator Kongresu Redaktor Naczelny Razem.TV Mateusz Dzieduszycki podkreślił, że niezależność jest stanem ducha każdego człowieka i przejawia się wolnością słowa.
W spotkaniu w Warszawie biorą udział przedstawiciele około 150-ciu instytucji, w tym portali internetowych, "Gazety Polskiej", Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, Stowarzyszenia Solidarni 2010, Stowarzyszenia "Polska Jest Najważniejsza" oraz Federacji Mediów Niezależnych.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz