Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kontrola
24.02.2007 12:46

Koniec ferii - kontrole na drogach

Inspekcja Transportu Samochodowego prowadzi wzmożone kontrole na drogach podczas ostatniego weekendu ferii. Jutro ferie zimowe kończą się w ostatnich 5 województwach.

Podziel się
Dodaj komentarz

Rzecznik Głównego Inspektoratu Transportu Samochodowego Alvin Gajadhur powiedział IAR, że kontrolowane będą przede wszystkim autokary wiozące dzieci z zimowego wypoczynku. Sprawdzany będzie stan techniczny pojazdów oraz czas pracy kierowców.
Alvin Gajadhur zaznaczył, że z roku na rok kierowcy oraz właściciele firm transportowych przywiązują większą wagę do przestrzegania przepisów. Mimo to podczas tegorocznych ferii na 800 skontrolowach autokarów nałożono prawie 80 mandatów oraz odebrano 26 dowodów rejestracyjnych.
Należy pamiętać, że w weekend warunki na drogach będą trudne. W województwach zachodnich zachmurzenie duże. Na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz, lokalnie marznący deszcz, powodujący gołoledź. We wschodniej części Wybrzeża i na Pomorzu opady śniegu. Temperatura maksymalna od -14° C na Suwalszczyźnie do -5°C w centrum i 6°C na Dolnym Śląsku.
Nawierzchnie dróg przebiegających przez tereny leśne i górzyste, na mostach, wiaduktach a także w rejonach zbiorników wodnych mogą być śliskie.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad apeluje do użytkowników dróg o ostrożną i rozważną jazdę z prędkością dostosowaną do warunków na drogach.

Tagi: kontrola, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz