Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
koniec
30.06.2006 15:40

Koniec sezonu w Teatrze Wielkim

"La Boheme" Giacomo Puccini'ego kończy dziś sezon 2005/2006 w Teatrze Wielkim Operze Narodowej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dyrektor artystyczny Teatru Wielkiego, Mariusz Treliński zapowiada, że w nadchodzącym sezonie nie zabraknie nowości. Będą także wydarzenia specjalne: koncert Krzysztofa Pendereckiego i Msza koronacyjna Wolfganga Amadeusza Mozarta pod dyrekcją Jana Krenza. Na koncertach specjalnych wystąpią także Placido Domingo i Walery Gergiev z solistami z Teatru Maryjskiego.
Sezon na dużej scenie stołecznej opery otworzy spektakl "Szymanowski spektrum". Będzie to tryptyk baletowy, na który złożą się: "Harnasie", "Pieśń o nocy" i "Stabat Mater". Tryptyk zostanie zaprezentowany 5 października.
W Teatrze Wielkim w Warszawie planowane są również premiery operowe, między innymi "Orfeusza i Eurydyki" - w reżyserii Mariusza Trelińskiego i ze scenografią Borysa Kudliczki - czy "Kopciuszka" Gioacchino Rossini'ego, w reżyserii - Keith'a Warner'a.
Cykl Terytoria będzie się w nadchodzącym sezonie składał z 4 przedstawień. Zostanie wystawione dzieło napisane na zamówienie Teatru Wielkiego - opera Pawła Szymańskiego "Qudsja Zaher". Będzie to rodzaj wideo-artu, instalacji, którą ma przygotować reżyser filmowy Mariusz Grzegorzek. Pozostałe trzy wydarzenia tego cyklu to: "Testament", na który złożą się "Cztery pieśni przy przekroczaniu progu" GĂCrard'a Grisey'a i "Der Abschied" - Gustava Mahler'a oraz Opera w dwóch aktach Salvatore Sciarrino "Luci mie traditrici" i Warsztaty baletowe.

W mijającym sezonie, najchętniej oglądanymi spektaklami w Teatrze Wielkim Operze Narodowej były: "Madame Butterfly" - Giacomo Puccini'ego, "Don Giovanni" - Wolfganga Amadeusza Mozarta i spektakl baletowy "Spartakus" - Arama Chaczaturiana.
Frekwencja w Teatrze Wielkim Operze Narodowej wyniosła w mijającym sezonie nieco ponad 90%, to wynik zbliżony do lat poprzednich.
Teatr nadal czeka na mianowanie nowego dyrektora naczelnego. Te obowiązki, po zdymisjonowaniu kilka miesięcy temu Sławomira Pietrasa, pełni dyrektor muzyczny Teatru Wielkiego - Kazimierz Kord.

Tagi: koniec, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz