Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zdrowie
18.06.2006 01:56

Konstytucja zdrowotna dopiero za rok?

Resort zdrowia pracuje nad projektem ustawy o ustroju opieki zdrowotnej - konstytucją, która ma uprościć, między innymi, funkcjonowanie oraz organizację systemu ochrony zdrowia w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz

Resort zdrowia pracuje nad projektem ustawy o ustroju opieki zdrowotnej, który ma być gotowy dopiero za rok - pisze "Gazeta Prawna".

Ustawa, nad którą pracuje Ministerstwo Zdrowia, ma być konstytucją, która uprości, między innymi, funkcjonowanie oraz organizację systemu ochrony zdrowia w Polsce. Środowisko medyczne oczekuje, że poprawi ona bieżące funckjonowanie szpitali.

"Gazeta Prawna" pisze, że zarządzający placówkami chcieliby mieć wpływ na ustalanie cen świadczeń oraz standardy zatrudniania i wynagradzania pracowników.

Według dziennika, projekt ma być gotowy za rok. Do tego czasu placówki ochrony zdrowia muszą działać zgodnie z przepisami przestarzałej ustawy o zakładach opieki zdrowotnej, która od momentu uchwalenia w 1991 roku była już 44 razy nowelizowana.

"Gazeta Prawna" pisze, że zdaniem środowiska medycznego, kolejne zmiany ustawy o ZOZ były nieprzemyślane i nie ułatwiały zarządzania szpitalami i przychodniami. Z kolei zdaniem ekonomistów, obecna ustawa o ZOZ wręcz sprzyjała zadłużaniu się szpitali

Tagi: zdrowie, lekarze, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz