Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
konwencja
15.09.2007 14:00

Konwencja Ligi Prawicy Rzeczpospolitej

Roman Giertych powiedział, że dzisiejsza konwencja Ligi Prawicy Rzeczypospolitej jest radosna, ponieważ rozpoczyna nową drogę dla Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dobrą nowiną dla kraju jest połączenie sił prawicowych, które dotychczas szły osobno - podkreślił lider LPR na konwencji wyborczej Ligi Prawicy.

Roman Giertych powiedział, że ugrupowania zgromadzone w Lidze połączyły wspólne wartości. "Połączyła nas troska o suwerenne państwo, które będzie miało własną walutę, wybieranego przez naród prezydenta, w którym prawo będzie stanowione przez Sejm, a sądy będą sądzić nie w Brukseli, a w Warszawie" - mówił lider Ligi Polskich Rodzin.

Na konwencji przemawiał także Marek Jurek. Przewodczniczący Prawicy RP powiedział, że wybory 2005 roku były datą przełomową, ponieważ otworzyły nadzieję na zmiany w Polsce.

W październikowych wyborach LPR startuje wspólnie z Prawicą Rzeczypospolitej i Unią Polityki Realnej. Ugrupowania przyjęły nazwę Liga Prawicy Rzeczypospolitej, jednak w wyborach kandydaci będą startować z list Ligi Polskich Rodzin.

Na dzisiejszej konwencji w Warszawie są liderzy trzech partii wchodzących w skład Ligi Prawicy RP.

Tagi: konwencja, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz