Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kopacz obiecuje reformy jeszcze latem

0
Podziel się:

Minister zdrowia przygotowała w sumie 12 ustaw reformujących służbę zdrowia.

Kopacz obiecuje reformy jeszcze latem
(PAP/Radek Pietruszka)
bECMrgZN

Minister zdrowia Ewa Kopacz przygotowała 12 ustaw reformujących system opieki zdrowotnej.

Szefowa resortu zdrowia zapowiedziała, że jeszcze przed sejmowymi wakacjami część z nich trafi do laski marszałkowskiej. - _ Większość z tych ustaw jest już po konsultacjach zewnętrznych. To jest pięć ustaw z pakietu farmaceutycznego _ - mówiła Kopacz.

POSŁUCHAJ EWY KOPACZ:

Minister Kopacz podkreśliła, że reforma systemu będzie nastawiona na poprawę dostępności do usług medycznych i poprawi sytuację pacjenta, który stanie się podmiotem systemu. - _ Czyli w dobrze zarządzanym szpitalu, przy skróconej kolejce, z dostępem do specjalisty i z dostępem do leków, które będą tańsze niż dotychczas _ - wyliczała minister.

bECMrgZP

POSŁUCHAJ EWY KOPACZ:

Kopacz powiedziała, że w pakiecie ustaw zdrowotnych są dodatkowe dobrowolne ubezpieczenia zdrowotneubezpieczenia zdrowotne i zapisy o przekształcaniu szpitali w spółki. Zapewniła natomiast, że nie będzie dopłat do leczenia.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/77/t73805.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/telemedycyna;moze;dac;setki;milionow;oszczednosci,5,0,651013.html) Telemedycyna może dać setki milionów oszczędności Chorzy zamiast w szpitalu taką samą opiekę mogą mieć w domu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/t99885.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/nfz;wydaje;na;siebie;650;mln;zl,185,0,647609.html) NFZ wydaje na siebie 650 mln zł Francuska służba zdrowia uznawana jest za najlepszą na świecie. Jednak jej administracja jest ponad 10 razy droższa od naszej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/36/t85796.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kopacz;planuje;rewolucje;chce;zlikwidowac;nfz,216,0,647384.html) Kopacz planuje rewolucję, chce zlikwidować NFZ Minister zależy co najmniej na znacznym osłabieniu pozycji Funduszu.
bECMrhaq
zdrowie
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)