Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Korea Północna - wojsko - stan gotowości

0
Podziel się

Północnokoreańskie wojsko postawione zostało w stan gotowości bojowej - podała południowokoreańska Agencja Prasowa Yonhap. Informacja ta wywołała nerwowość na rynkach finansowych Korei Południowej. Główny indeks giełdowy w Seulu obniżył się o ponad 3%.

bEhdbkUR

Północnokoreański przywódca Kim Dzong Il miał przekazać swoim dowódcom, że Phenian weźmie udział w działaniach wojennych, o ile Korea Północna zostanie zaatakowana przez Koreę Południowa.

Yonhap powołuje się na lokalną organizację zajmującą się monitoringiem sytuacji w Korei Północnej. O postawieniu wojska w stan gotowości bojowej, nie informują jednak na razie północnokoreańskie media. W poniedziałek Korea Południowa ogłosiła decyzję o zamrożeniu wszelkich kontaktów gospodarczych z komunistyczną Północą. To odpowiedź Seulu na storpedowanie przez północnokoreańską łódź podwodną, okrętu wojennego "Cheonan", na pokładzie którego zginęło 46 marynarzy Korei Południowej.

Każda prowokcaja militarna Phenianu, od tej pory spotka się z odwetem ze strony Korei Południowej - poinformował wczoraj prezydent Lee Myung-bak.

bEhdbkUT

Nad wprowadzeniem dotkliwych sankcji gospodarczych wobec Korei Północnej zastanawia się także japoński rząd. Kwestia zatopienia południowokoreańskiej korwety, będzie rozpatrywana przez Radę Bezpieczeństwa ONZ, co w opinii analityków tym razem może doprowadzić do całkowitej izolacji władz w Phenianie. Korea Południowa zapowiedziała też przeprowadzenie w najbliższym czasie wraz z USA, wspólnych manewrów wojskowych na Morzu Żółtym.

bEhdbkVu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)