Koszykówka - NBA: Zwycięstwo Washington Wizards. 13 punktów Gortata

0

koszykówka - NBA - Washington Wizards - Marcin Gortat

Drużyna Marcina Gortata - Washington Wizards - pokonała u siebie Chicago Bulls 96:93, w meczu koszykarskiej ligi NBA. Polak przebywał na parkiecie ponad 34 minuty, zdobył 13 punktów i miał 6 zbiórek. Najlepszy w ekipie Wizards był John Wall, który zdobył 23 punkty. To trzecia z rzędu wygrana "Czarodziejów" w lidze NBA.
W innym meczu, koszykarze Miami Heat wygrali na wyjeździe z Philadelphia 76ers 101:86. Najlepszy w ekipie obrońców tytułu był LeBron James, który zdobył 21 punktów i miał 10 asyst. To szóste double-double Jamesa w sezonie.

Po prawie rocznej przerwie spowodowanej zerwaniem więzadła, na parkiet wrócił rozgrywający Boston Celtics Rajon Rondo. Amerykanin zagrał przeciwko Los Angeles Lakers 20 minut i zdobył 9 punktów. Celtics przegrali jednak całe spotkanie 104:107, a "Jeziorowców" do zwycięstwa poprowadził Pau Gasol (24 punkty i 13 zbiórek).