Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
10.04.2013 10:48

Kowal:państwo nie zdało egzaminu

Podziel się
Dodaj komentarz

Trójka - Kowal - Smoleńsk

Paweł Kowal ocenia, że społeczeństwo ma poczucie chaosu przy wyjaśnianiu katastrofy smoleńskiej W radiowej Trójce europoseł PJN mówił, że nasze państwo działa źle w momentach kryzysowych, a z katastrofy sprzed 3 lat wypływa nauka, że musimy o nie zadbać. Tej lekcji nie udało się nam odrobić do dziś - mówi Paweł Kowal.
Według Pawła Kowala tamta nieudolność widoczna jest także dziś, choćby przy okazji zeszłotygodniowego zamieszania z gazociągiem z Rosji. Mówienie, że państwo zdaje egzamin, to zwykłe ględzenie i mydlenie ludziom oczu - dodaje Kowal.
Po trzech latach od katastrofy smoleńskiej wciąż trwa jej wyjaśnianie przez prokuraturę, a społeczeństwo jest podzielone co do możliwych przyczyn. Jednocześnie jak wynika z niedawnego sondażu Wiadomości, ponad połowa Polaków uważa, że przyczyn katastrofy nadal nie wyjaśniono. Z kolei dzisiejszy sondaż Rzeczpospolitej mówi, że blisko jedna trzecia badanych uważa, że w Smoleńsku doszło do zamachu, a blisko 19 procent nie jest przekonane do żadnej z tez. Blisko połowa respondentów ocenia, że do katastrofy doszło w wyniku wypadku.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz