Notowania

wiadomości
08.01.2012 08:25

Kraj- WOŚP

Po raz dwudziesty zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jak zwykle w całym kraju odbędzie się wiele koncertów charytatywnych oraz ponad 100 tysięcy licytacji. Blisko 120 tysięcy wolontariuszy będzie zbierać do puszek datki. Zostanie zorganizowanych ponad półtora tysiąca sztabów w całej Polsce oraz 51 za granicą. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jubileuszowy, 20-ty finał rozpocznie się w Zakopanem, potem przeniesie się do Krakowa, a stamtąd do Warszawy. Atrakcjami tegorocznego finału w stolicy będzie między innymi koncert przed Pałacem Kultury, wystawa fotografii dokumentujących 20 lat działania fundacji na ogrodzeniu Łazienek oraz jarmark ekologiczny na placu Konstytucji.
O godzinie 20-tej, tradycyjnie rozbłyśnie "światełko do nieba". Pokaz sztucznych ogni będzie można obejrzeć w Warszawie przed Pałacem Kultury i Nauki, a także w innych miastach.
Pierwszy finał WOŚP odbył się 3 stycznia 1993 roku. Od tego czasu Wielka Orkiestra co roku organizuje zbiórkę pieniędzy. Dotychczas zebrano łącznie blisko 445 milionów złotych. Pieniądze są przeznaczane na cele związane z ochroną zdrowia, szczególnie zdrowia dzieci. Z zebranych pieniędzy kupiono blisko 25 tysięcy różnych urządzeń medycznych, które trafiły do 600 szpitali w kraju.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz