Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kraków: przesłuchanie Lesława Maleszki w IPN

0
Podziel się

Blisko cztery godziny trwało przesłuchanie Lesława Maleszki w krakowskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej. IPN prowadzi śledztwo w sprawie śmierci Stanisława Pyjasa, a Maleszka był jednym z jego najbliższych przyjaciół. Był też - jak się później okazało - tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie Ketman.       

bEhZGSjp

Stanisław Pyjas - student Uniwersytetu Jagiellońskiego, zaangażowany w studencką opozycję - zginął w 1977 roku. Został pobity przez "nieznanych sprawców".

Prokurator IPN pytał dziś Lesława Maleszkę o okoliczności śmierci Stanisława Pyjasa. Maleszka chętnie odpowiadał na pytania, ale z dziennikarzami, czekającymi na niego przed siedzibą IPN nie chciał rozmawiać. Jak powiedział - nawet gdyby chciał, wiąże go tajemnica śledztwa.

7 maja minie 32 rocznica śmierci Pyjasa. Jego ciało znaleziono w bramie przy ulicy Szewskiej w Krakowie. Teraz byli opozycjoniści i jego przyjaciele co roku składają tam kwiaty. Wiele okoliczności śmierci Pyjasa - w tym ewentualna rola Maleszki - nie zostało do tej pory wyjaśnionych.

bEhZGSjS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)