Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kreml: starania Rosji nie spotkały się ze zrozumieniem

0
Podziel się
bEigZIJN

Rzecznik Kremla nazywa działania państw zachodnich w związku z ukraińskim kryzysem, "zwycięstwem obłudy". Dmitrij Pieskow mówił o tym w jeszcze nie wyemitowanym programie telewizji rosyjskiej, którego fragment pokazała Rossija24.
Rzecznik Kremla skrytykował Zachód za wspieranie nielegalnych władz Ukrainy, które sprawują rządy dzięki zbrojnemu przewrotowi. W opinii Dmitrija Pieskowa to -"zwycięstwo bezprawia, cynizmu i krach międzynarodowego prawa".
Pieskow zwrócił uwagę, że Zachód upierając się przy legalności władz w Kijowie, odrzuca prawo wszystkich innych do wyrażania własnego zdania. Wcześniej obie izby rosyjskiego parlamentu zapowiedziały, że poprą decyzje separatystycznych władz Krymu, jeśli mieszkańcy półwyspu opowiedzą się w referendum za przyłączeniem do Rosji.
Pieskow oświadczył, że działania Władimira Putina na rzecz uniknięcia eskalacji na Ukrainie, nie spotkały się ze zrozumieniem. Świat źle ocenia nasze działania - mówił.
Gotowość prezydenta do wyjaśnienia rosyjskiego stanowiska jest praktycznie codziennie - zaznaczył Dmitrij Pieskow. Mimo to - jak mówił - ta gotowość napotyka "na ścianę niezrozumienia". To smutne i co gorsze bardzo złe dla możliwych reperkusji - powiedział.
Jak przekonywał, Moskwa wcale nie zaognia sytuacji na Ukrainie. To, co dzieje się na wschodzie Ukrainy i na Krymie nie ma nic wspólnego z Federacją Rosyjską - dodał Pieskow.

IAR

bEigZIKq
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)