Notowania

królowa
03.04.2009 20:00

Królowa Szwecji Sylwia przyjęła na audiencji Marię Kaczyńską

Królowa Szwecji Sylwia przyjęła na audiencji Marię Kaczyńską. Wraz z polską pierwszą damą została też przyjęta Kateryna Juszczenko, żona prezydenta Ukrainy. 

Podziel się
Dodaj komentarz

Tematem rozmów królowej Sylwii z Marią Kaczyńską była między innymi działalność fundacji World Childhood Foundation. Fundacja ta, znana jest w naszym kraju ze wspierania Fundacji Dzieci Niczyje, w której pracę angażuje się również Maria Kaczyńska.

Królowa Sylwia i panie Kaczyńska oraz Juszczenko odwiedziły razem siedzibę szwedzkiej fundacji gdzie przedstawiono im zakres i rozmiar jej działalności.

Podczas audiencji Maria Kaczyńska przekazała w imieniu prezydenta Rzeczpospolitej ponowne zaproszenie do odwiedzenia Polski przez szwedzką parę królewską.

Obie panie prezydentowe przybyły do Szwecji zaproszone przez organizatorów siódmego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Człowiek w Świecie".

Jego inicjator Leszek Kantor przekazał Marii Kaczyńskiej podczas trwania imprezy, skrzypce, które były własnością zmarłego w Sztokholmie polskiego muzyka Olo Spiro. Instrument ten towarzyszył mu na zesłaniu na Syberię, następnie w czasie wieloletniej powojennej pracy w Polsce oraz na emigracji w Szwecji gdzie grał na nim w Operze Królewskiej. Skrzypce te mają trafić, jako eksponat do powstającego w Warszawie Muzeum Historii Żydów Polskich.

Tagi: królowa, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz