Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Krótką wizytę w Polsce składa dziś wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden

0
Podziel się:

Tematem jego rozmów z najważniejszymi polskimi politykami będzie nowy amerykański system obrony przeciwrakietowej. Zamiast tarczy w Polsce i Czechach, Amerykanie chcą zainstalować w kilku miejscach w Europie wyrzutnie rakiet średniego zasięgu SM3.

Przed południem Joe Biden spotka się z premierem Donaldem Tuskiem, a po południuz prezydentem Lechem Kaczyńskim. Po każdym ze spotkań planowane są krótkie oświadczenia dla prasy. Amerykański wiceprezydent pojedzie takżedo siedziby Giełdy Papierów Wartościowych, gdzie spotka się z przedstawicielami stowarzyszenia "Liderzy Społeczeństwa Obywatelskiego". O godz.16.30 Biden odleci do Pragi, która jest kolejnym przystankiem jego podróży do Europy. Wiadomo, że podczas rozmów amerykańskiego wiceprezydenta z polskimi politykami nie padną żadne konkretne deklaracje dotyczące nowego systemu obrony.

Komentatorzy podkreślają, że wizyta Bidena jest raczej próbą pokazania, że Europa Środkowa wciąż jest dla Stanów Zjednoczonych ważnym miejscem na geopolitycznej mapie świata.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)