Notowania

spółki
05.03.2009 13:12

KRS odrzucił wniosek Polskiego Radia o zmianę danych członków zarządu spółki

Krajowy Rejestr Sądowy odrzucił wniosek Polskiego Radia o zmianę danych członków zarządu spółki. Chodzi o powierzenie Robertowi Wijasowi obowiązków p.o. prezesa zarządu Polskiego Radia na trzy miesiące.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jak tłumaczy rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie sędzia Wojciech Małek, sąd odmówił wpisu uznając, że ani z ustawy o radiofonii i telewizji, ani ze statutu spółki nie wynika, by rada nadzorcza była uprawniona do powierzenia członkowi zarządu obowiązków prezesa na okres 3 miesięcy.

Przewodniczący rady nadzorczej Polskiego Radia Adam Hromiak zapowiedział, że zarząd rozważy, co robić dalej. Wszelkie decyzje w tej sprawie zostaną podjęte, gdy Polskie Radio otrzyma dokumenty z Krajowego Rejestru Sądowego.

W ocenie Adama Hromiaka rada nadzorcza dysponowała opiniami prawnymi, które wskazywały na możliwość podejmowania takich decyzji. Przewodniczący rady nadzorczej Polskiego Radia przypomniał, że także w wypadku odwołania prezesa Krzysztofa Czabańskiego i członka zarządu Jerzego Targalskiego w pierwszej instancji sąd rejestrowy nie zaakceptował tej decyzji, ale po odwołaniu - uczynił to.

W sobotę odbędzie się posiedzenia rady nadzorczej Polskiego Radia. Adam Hromiak zapewnił, że decyzje, które zapadną, będą zgodnie z prawem.

Tagi: spółki, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz