Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

KRS zwrócił wniosek o wykreślenie prof. Ewy Nowińskiej jako członka rady nadzorczej TVP

0
Podziel się:

Krajowy Rejestr Sądowy ze względów formalnych zwrócił wniosek o wykreślenie prof. Ewy Nowińskiej jako członka rady nadzorczej TVP. Pod wnioskiem widniał podpis Piotra Farfała jako jednoosobowego zarządu. KRS wydał zarządzenie, w którym wezwał telewizję publiczną do uzupełnienia braków formalnych w tym wniosku.

Sąd chce, aby wniosek podpisał aktualny zarząd "zgodnie ze sposobem reprezentowania spółki" mimo iż, w sądzie rejestrowym jako p.o. prezes TVP cały czas widnieje Piotr Farfał. Rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie sędzia Wojciech Małek tłumaczy, że sąd ma jednocześnie uchwałę Rady Nadzorczej, z której wynika, iż zarząd się zmienił. "W tej sytuacji sąd stoi na stanowisku, że pan Farfał musi wykazać, czy rzeczywiście on jest upoważniony do występowania w imieniu spółki. To, że w KRS-ie jest taki wpis w sytuacji, jak sąd ma odpis tej uchwały, jest niewystarczający" - powiedział IAR sędzia Małek.

Zdaniem wielu prawników ostatnie zarządzenie Krajowego Rejestru Sądowego jest niekorzystne dla Piotra Farfała, bo daje do zrozumienia, że nie jest on aktualnym zarządem spółki i nie jest legitymowany do udziału w tym postępowaniu. Sędzia Wojciech Małek tłumaczy, że zarządzenia nie powinno się interpretować na korzyść którejkolwiek ze stron i poczekać na merytoryczną decyzję sądu. Zarząd ma na uzupełnienie wniosku siedem dni. Piotr Farfał może uzupełnić wniosek o dokumenty, w których wykaże, że to on jest p.o. prezesem TVP lub złożyć zażalenie na decyzję KRS - wówczas sprawę rozpatrywałby już Sąd Okręgowy.

W telewizji trwa spór o to, kto zarządza spółką. Nowa rada nadzorcza spółki odwołała p.o. prezesa telewizji Piotra Farfała oraz zawieszonych od grudnia 2008 roku prezesów: Andrzeja Urbańskiego, Sławomira Siwka i Marcina Bochenka. Nowym p.o. prezesem TVP został tymczasowo delegowany z Rady Nadzorczej Bogusław Szwedo. Oprócz niego na trzy miesiące do zarządu delegowano Małgorzatę Wiśnicką-Hińczę. Swojego odwołania nie uznał jednak Farfał.

Oba zarządy próbują dowieść swoich racji nie tylko przed sądem cywilnym, ale też w sądzie rejestrowym, gdzie jako p.o. prezes TVP cały czas widnieje Farfał. Sąd nie rozpatrzył dotąd wniosku o jego wykreślenie i wpisanie nowego zarządu w osobach Szwedy i Wiśnickiej-Hińczy. Do rejestru niewpisana jest też dotąd rada nadzorcza, która zarząd wybrała. Postępowanie ws. rejestracji rady wydłużyło się m.in. ze względu brak we wniosku do sądu numerów PESEL członków RN TVP.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)