Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Krzyż - Michałowski - przeniesienie

0
Podziel się:

Szef kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski poinformował, że około godziny 8 rany krzyż, upamiętniający katastrofę smoleńską, został przeniesiony do kaplicy w Pałacu Prezydenckim. Krzyż postawiono obok tablicy upamiętniającej parę prezydencką i pracowników Pałacu Prezydenckiego, którzy zginęli 10 kwietnia.

Podczas konferencji prasowej Jacek Michałowski zaznaczył, że jest to etap przeniesienia do Kościoła Świętej Anny. Tak bowiem przewiduje umowa z 21 lipca Episkopatu, Kancelarii Prezydenta i harcerzy. Jak wyjaśnił, nie ma konkretnej daty, kiedy miałoby to nastąpić.
Szef Kancelarii Prezydenta zaznaczył, że krzyż stał się elementem gry politycznej, mimo iż o przeniesienie do kościoła Świętej Anny apelowali hierarchowie kościelni.
"Wszyscy czujemy, że trwałe upamiętnienie ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego powinno powstać w wyniku zgody, a nie konfliktu"- mówił rzecznik kancelarii. Jacek Michałowski wyjaśnił, że w decyzja, czy krzyż pojedzie do Smoleńska, należy do rodzin osób, które zginęły. Zabiegała o to w liście do Pierwszej Damy Anny Komorowskiej część rodzin.
Szef kancelarii Prezydenta RP dodał, że przeniesienie krzyża do kaplicy odbyło się bez udziału przedstawicieli Kościoła. O akcji powiadomiono prezydent Warszawy, marszałka Sejmu, wiedział o niej także Bronisław Komorowski - dodał.
Od tygodni przed Pałacem Namiestnikowskim koczowało kilkadziesiąt osób, które nie zgadzały się na przeniesienie krzyża.
Krzyż przed Pałacem Prezydenckim ustawili harcerze 15 kwietnia, po katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)