Notowania

kościół
12.07.2010 14:26

Krzyż spod Pałacu Prezydenckiego - harcerze proponują Kościół św. Krzyża

Kościół św. Krzyża w Warszawie - to miejsce umieszczenia krzyża spod Pałacu Prezydenckiego, które proponują harcerze. Jednocześnie apelują o postawienie przed Pałacem Prezydenckim pomnika w hołdzie tragicznie zmarłym 10 kwietnia pod Smoleńskiem.

Podziel się
Dodaj komentarz

To harcerze byli inicjatorami postawienia drewnianego krzyża przed Pałacem Prezydenckim, w czasie żałoby narodowej i jak twierdzi harcmistrz ZHR Michał Kuczmierowski, Kancelaria Prezydenta i Kuria Warszawska deklarują, że do nich należy pierwszeństwo wyboru. Przypomina, że takie deklaracje padały jeszcze przed wyborami.

Harcmistrz Kuczmierowski dodaje, że ZHR jest za umieszczeniem krzyża w pobliskim kościele św. Krzyża, na remontowanym właśnie ołtarzu patriotycznym.

Harcerze apelują, by przed Pałacem Prezydenckim powstał pomnik w hołdzie tragicznie zmarłym 10 kwietnia w drodze do Katynia oraz dla upamiętnienia dni żałoby narodowej, która - jak podkreślają - zjednoczyła Polaków ponad wszelkimi podziałami. Do tej pory media podawały jako miejsca przykładowych lokalizacji krzyża Światynię Opatrzności Bożej, Archikatedrę Warszawską i Cmentarz Powązkowski, gdzie znajduje się kwatera osób, które zginęły w katastrofie smoleńskiej.

Tagi: kościół, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz