Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
powołanie
08.06.2008 10:26

Ks. Walenty Królak: Każdy powinien trwać w swym powołaniu

Każdy powinien trwać w swym powołaniu. Nawoływał do tego ksiądz Walenty Królak podczas kazania wygłoszonego w czasie mszy świętej, transmitowanej przez Program Pierwszy Polskiego Radia.

Podziel się
Dodaj komentarz

Kaznodzieja mówił, że trzeba trwać zarówno w powołaniu kapłańskim czy zakonnym, jak i małżeńskim. Ksiądz Walenty Królak zauważył, że wczoraj w Warszawie odbywały się święcenia kapłańskie, w wielu kościołach zawierano związki małżeńskie, a jednocześnie na ulicach stolicy odbywała się Parada Równości. Jej uczestnicy manifestowali sprzeciw wobec homofobii i dyskryminacji środowisk gejowskich.

Kaznodzieja powiedział, że młodych ludzi zwodzi się, iż w ten sposób znajdą szczęście - odchodząc od Boga, jego przykazań i moralności. "Młodych zwodzi się, że zachowają wieczną młodość i będą wiecznie używali swojej pożądliwości. Mamy do czynienia z jakimś pomieszaniem" - powiedział ksiądz Walenty Królak.

We wczorajszej paradzie równości wzięło udział kilka tysięcy osób. Tradycyjnie, przeciwnicy środowisk gejowskich zorganizowali kontrdemonstrację. Kilkadziesiąt osób głośno wyrażało niechęć wobec uczestników parady.

Tagi: powołanie, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz