Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ksiądz Gil w centrum zainteresowań śledczych z Dominikany

0
Podziel się
bEqthNBx

Dominikana - śledczy - prośba

Polska Prokuratura Generalna nie otrzymała prośby o ekstradycję z Polski księdza Wojciecha Gila. Dlatego jak poinformował IAR rzecznik prokuratury Mateusz Martyniuk, nie będzie się odnosić do publikacji medialnych na ten temat.
O tym, że prokuratorzy z Dominikany będą się domagać wydania polskiego księdza, dominikańskie media pisały pierwszego listopada. Prokurator Santiago Luisa Liranzo powiedziała, że żądanie opiera się na zeznaniach 7 dzieci, które miały być molestowane przez księdza Wojciecha Gila, proboszcza parafii w górskiej miejscowości Juncalito. Pełnił tę funkcję przez 8 lat.
Duchowny jest obecnie z Polsce, nie wrócił na Dominikanę, gdy wysunięto wobec niego oskarżenia. Zaprzecza wszystkim zarzutom i sugeruje, że został oczerniony przez mafię narkotykową. Miała by to być zemsta za jego działalność edukacyjną wśród dzieci.
Wcześniej Prokurator Generalny Domikany Francisco Dominguez Brito zwrócił się do Interpolu i innych organizacji międzynarodowych o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu księdza Wojciecha Gila, by ewentualnie mógł być sądzony w jego kraju. Interpol otrzymał od polskiej policji informację, że przebywa on w domu rodziców pod Krakowem. Nie zatrzymano go jednak, bo nie było takiego polecenia. Wymaga to oficjalnego żądania dominikańskich śledczych aresztowania oskarżonego.

IAR

bEqthNCa
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)