Notowania

książki
02.11.2008 13:33

Książka hiszpańskiej królowej wywołała skandal w Hiszpanii

Hiszpańska królowa Sofia kończy 70 lat. Jej urodziny zbiegły się z wydaniem autobiograficznej książki "Królowa z bliska", w której mówi otwarcie co myśli o eutanazji, małżeństwach osób tej samej płci i wyborach w Stanach Zjednoczonych. Wypowiedzikrólowej wywołały skandal i podzieliły Hiszpanów. Połowa z nich uważa, żerodzina królewska nie powinna zabierać głosu w ważnych, państwowych sprawach.

Podziel się
Dodaj komentarz

Czytelnicy autobiografii królowej Sofii mogą poznać szczegóły życia codziennego monarchini. Na przykład to, że jest wegetarianką, nie lubi corridy, słucha Beatelsów, hoduje 10 psów i 2 papugi.

Sofia przyznaje też, że nie popiera ani eutanazji, ani aborcji. Jej zdaniem, związki osób tej samej płcinie powinny być nazywane małżeństwem.

Hiszpańska monarchini uważa, że wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych powinien wygrać Barack Obama.

Opinie królowej wywołały prawdziwą burzę. Nawet prawicowa PartiaLudowa, ktora prezentuje takie same poglądy, jak królowa, jest zdania, że jej wypowiedzi powinny być bardziej neutralne.

Podobno jednym z najbardziej niezadowolonych z publikacji jest król, któremu książkawcale nie przypadła do gustu. Dlatego, jak donosząźródładworskie, 70. urodziny Sofii de Burbon przebiegają w napiętej atmosferze.

Tagi: książki, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz