Notowania

lech kaczyński
28.08.2009 19:50

Lech Kaczyński o odwołaniu prezentacji rosyjskiego wywiadu

Służba wywiadu Zagranicznego Rosji odwołała planowaną na poniedziałek prezentację zbioru dokumentów pod nazwą "Sekrety polskiej polityki zagranicznej 1935-45". Rosyjskie media pisały, że z dokumentów tych wynika, iż Polska paktowała z Hitlerem. Nie podano dlaczego prezentacja została odwołana.  

Podziel się
Dodaj komentarz

Prezydent Lech Kaczyński pytany o opinię na ten temat powiedział, że "trudno przedstawić dokumenty, których nie ma". Prezydent zauważył, że w ostatnich dniach w Rosji była prowadzona kampania, której nie chciałby komentować przed wizytą w Polsce premiera Władimira Putina. Według Lecha Kaczyńskiego, "przedstawianie dokumentów, które dopiero należałoby zrobić, po 70 latach, jest stosunkowo trudne".

Odwołanie prezentacji dokumentów może mieć związek z zapowiedzianą na 1 września wizytą w Polsce byłego prezydenta, a obecnie premiera Rosji Władimira Putina. Według komentatorów, Rosjanie chcą, aby ucichły echa jakie wywołały w Polsce ostatnie publikacje w rosyjskich mediach. Zarzucano w nich Polsce sojusz z Hitlerem przeciwko Związkowi Radzieckiemu.

Tagi: lech kaczyński, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz