Notowania

lech kaczyński
07.11.2008 12:03

Lech Kaczyński przybył do Brukseli na nieformalny szczyt UE

Lech Kaczyński przybył do Brukseli na nieformalny szczyt Unii Europejskiej poświęcony kryzysowi finansowemu. Pobyt rozpoczął od spotkania w litewskiej ambasadzie z prezydentem tego kraju Valdasem Adamkusem, z którym rozmawiał na temat konfliktu rosyjsko-gruzińskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prezydent zapowiada, że przedstawi na szczycie stanowisko rządu, choć nie ukrywa, że ma do tego dokumentu pewne zastrzeżenia. Podkreśla, że znaczna jego część dotyczy kwestii, które w najmniejszym stopniu nie są przedmiotem obrad. "To tak, jakbym jechał na naradę w sprawie województwa wielkopolskiego, a miał stanowisko rządu w sprawie województwa świętokrzyskiego" - dodał prezydent.

Łącznie na wypowiedź Lech Kaczyński będzie miał 2 minuty. Powie, że popieramy propozycje francuskie dotyczące rozwiązania kryzysu światowego, a także wspomni o tym, że rząd czyni wysiłki w kierunku wprowadzenia euro w roku 2012. Prezydent zastrzegł jednak, że nie zamierza się na ten temat rozwodzić, gdyż - jak stwierdził - "nie chce zanudzać naszych francuskich przyjaciół".

Odnosząc się do punktu stanowiska rządowego dotyczącego Traktatu Lizbońskiego Lech Kaczyński zaznaczył, że temat ten nie będzie omawiany na szczycie. Prezydent zdaje sobie jednak sprawę z tego, że apel o jak najszybsze ratyfikowanie dokumentu jest adresowany do niego. Jak powiedział, stanowisko rządu traktuje nie jako złośliwość pod swoim adresem, ale jako naiwną chęć wprowadzenia go w pułapkę.

Lech Kaczyński zapewniał, że nie będzie zwlekał z przekazaniem rządowi informacji o szczycie. Żałuje jednak, że w delegacji nie ma jednego z wiceministrów finansów. "Ale to premier podjął taką decyzję" - dodał prezydent.

Tagi: lech kaczyński, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz