Notowania

lech wałęsa
02.11.2008 15:49

Lech Wałęsa uznany za "persona non grata" w Wenezueli

Według włoskiej agencji ANSA, Lech Wałęsa nie otrzymał wizy wjazdowej do Wenezueli, ponieważ jest w tym kraju uważany za "persona non grata". Agencja powołuje się na stowarzyszenie obrońców praw człowieka, które organizuje jutro na Uniwersytecie w Caracas forum na temat demokracji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Według stowarzyszenia, którego pełna nazwa brzmi "Nowe sumienie narodu", władze Wenezueli twierdzą, że były polski prezydent nie jest tam mile widziany, a oprócz tego nie są w stanie zagwarantować mu bezpieczeństwa. W spotkaniu w Caracas wezmą natomiast udział były premier Bułgarii Filip Dimitrow, były minister spraw wewnętrznych Czech Jan Ruml i były szef słowackiej dyplomacji Eduard Kukan.

Wenezuelskie władze nie zgodziły się jednak na to, aby odwiedzili oni przebywających w więzieniu policjantów oskarżonych o oddanie strzałów do demonstrantów w czasie puchu przeciwko Hugo Chavezowi w 2002 roku. Dla wenezuelskiego wymiaru sprawiedliwości są oni przestępcami, podczas gdy oni sami uważają się za więźniów politycznych.

Tagi: lech wałęsa, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz