Notowania

lekarz
22.08.2010 19:04

Lekarze na portalu, czyli Dr House po polsku

20 tysięcy medyków zarejestrowało się w serwisie Konsylium24.

Podziel się
Dodaj komentarz
(juhansonin / Flickr (CC BY SA 3.0))

Polscy lekarze na specjalistycznym portalu dyskutują o tajemniczych wysypkach, bólach bez przyczyny i nietypowych wynikach badań. 20 tysięcy, czyli jedna czwarta, polskich lekarzy zarejestrowało się w portalu Konsylium24.

W tym roku członkowie Konsylium24 omówili przypadki kilkunastu tysięcy pacjentów trafiających do szpitali, przychodni i prywatnych gabinetów. Społeczność tworzą lekarze 72 specjalizacji, począwszy od internistów i lekarzy rodzinnych, a na neuropatologach i toksykologach skończywszy - donosi _ Wprost _.

Na Konsylium24 codziennie rozmawiają ze sobą specjaliści, którzy bardzo rzadko spotykają się na co dzień - chirurdzy dyskutują z rehabilitantami, psychiatrzy z neurologami, a radiolodzy z internistami. Spotykają się różne pokolenia lekarzy - od tych, którzy ukończyli studia w tym roku, aż do tych, którzy uzyskali dyplom w latach 50. zeszłego wieku.

Lekarze zrzeszeni na portalu podkreślają, że nie liczą na żadne nagrody pieniężne, a pomaganie chorym z całej Polski nadaje ich pracy nową wartość. Wielu z nich poświęca każdą wolną chwilę, by pomóc koledze z innego szpitala.

Raporty Money.pl
*Prywatna służba zdrowia: Czy politycy słusznie nią straszą? * Wydatki na leczenie ) Polaków mogą przekroczyć w tym roku 80 miliardów złotych. Publiczna służba zdrowia będzie kosztować - zgodnie z planowanym budżetem N )FZ - przeszło 53 miliardy. Kolejne 30 miliardów wydamy już z własnych kieszeni.
*Prywatne ubezpieczenia. Chce ich 70 procent Polaków * Na leczenie w przyszłym roku NFZ zamierza przeznaczyć 54,5 mld złotych. To o 670 mln złotych więcej niż w tym roku. Polacy jednak nie są zadowoleni z publicznej służby ) zdrowia. Ponad połowa z nas uważa, że prywatne ubezpieczenie poprawiłoby złą opiekę zdrowotną - wynika z ankiety Money.pl
*Dziura w ZUS rośnie. Coraz trudniej będzie ją zasypać * W najbliższych latach niedobór w kasie ZUS sięgnie 70 mld zł. Mimo rosnących wpływów z naszych składek. Tylko w tym roku budżetowe dopłaty do ZUS i KRUS sięgną 80 miliardów złotych.
Tagi: lekarz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz