Trwa ładowanie...
bDafTrIR

Notowania

Lekarz – Wszystkie wiadomości

2
03.09.2020 21:40

PRACA
 / 
Lekarz medycyny pracy. Kim jest? Jakie badania wykonuje?

Lekarz medycyny pracy - każdy pracownik raz na jakiś czas musi wybrać się do tego specjalisty. Kim jest lekarz medycyny pracy? Jakie wykonuje badania?

02.09.2020 17:46

LEKARZ
 / 
Jak zostać lekarzem?

Jakie wykształcenie musi zdobyć lekarz? Jakie cechy charakteru warto mieć by zostać lekarzem?

18
01.03.2020 16:39

ZDROWIE
 / 
Nie odwołują, nie przychodzą. 17 milionów niezrealizowanych wizyt lekarskich

Każdego roku nawet 17 mln wizyt lekarskich nie zostaje wykorzystanych z prostego powodu: pacjenci się na nie nie zgłaszają. Czy będzie kiedyś tak, że osoby, które nie anulowały wizyty, a na nią się nie zgłosiły, będą musiały za nią zapłacić? - Na ten moment takiego projektu nie ma - podkreślał wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński w programie "Money. To się liczy". - Pomysł dotyczył opłaty za przywrócenie miejsca w kolejce, które straciliśmy, bo nie przeszliśmy na wizytę i jej nie odwołaliśmy. To jest pomysł, z którym zwracają się do nas dyrektorzy poradni w całej Polsce. Oczekują od nas pomocy, gdy pacjent się nie stawia, a placówka nie dostaje nic - mówił wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Wiceminister podkreślił, że od marca zostaną zniesione limity z porad u neurologa, endokrynologa, ortopedy i kardiologa.

27.11.2018 16:17

PZU
 / 
Do PZU, czyli do lekarza. Ubezpieczyciel rozbudowuje sieć placówek medycznych

To ma być wzór dla takich miejsc w Polsce – PZU Zdrowie otwiera pierwszą zbudowaną od podstaw placówkę medyczną własnej sieci. Kolejne już niebawem pojawią się w innych polskich miastach.

113
25.10.2017 10:18

LEKARZ
 / 
Polska chce zatrudnić lekarzy ze wschodu. Radziwiłł: "to będzie służyć obu stronom"

- Wydaje się, że otwarcie się na lekarzy ze Wschodu będzie służyć obopólnym interesom - ocenił minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Chodzi o możliwość zatrudniania lekarzy m.in. z Ukrainy i Białorusi. Zdaniem szefa MZ obecny mechanizm ich zatrudniania jest zbyt skomplikowany.

bDafTrIT
18.03.2017 1:34

LEKARZ
 / 
Lekarska porada przez Skype'a. To skróci kolejki do specjalistów?

Koniec z kolejkami do lekarza specjalisty? Pierwsze placówki medyczne w Polsce wykorzystują komunikatory internetowe (Skype) do kontaktu z pacjentem. Chory nie musi wychodzić z domu, aby obejrzał go lekarz - pisze "Gazeta Polska Codziennie".

21
13.09.2016 20:04

OPIEKA LEKARSKA
 / 
Nieubezpieczeni będą mieli dostęp do Podstawowej Opieki Zdrowotnej

Bezpłatne świadczenia w podstawowej opiece zdrowotnej dla każdego, bez względu na status ubezpieczeniowy - to jedno z założeń projektu przyjętego we wtorek przez rząd. Zakłada on również, że zakup szczepionek od 2017 r. będzie finansowany z budżetu państwa, a nie przez NFZ.

06.07.2016 16:50

LEKARZ
 / 
Zmiany dla młodych lekarzy. Wraca staż podyplomowy

- Przywrócenie stażu podyplomowego dla lekarzy i lekarzy dentystów - to główny cel projektu nowelizacji przyjętej w środę przez rząd. Stażyści będą mieli pełne prawo wykonywania zawodu, czyli - pod nadzorem opiekuna - otrzymają m.in. uprawnienia do wystawiania recept.

28.06.2016 17:40

NFZ
 / 
Lekarze rodzinni podpiszą aneksy umów z NFZ

Lekarze rodzinni porozumieli się z NFZ i podpiszą umowy na drugą połowę roku. Fundusz zagwarantował im m.in. wyższe stawki za leczenie osób powyżej 65 lat. Lekarze rodzinni spodziewają się, że będą mieć więcej starszych pacjentów, bo tylko oni mogą przepisywać im bezpłatne leki.

bDafTrIZ
04.05.2016 12:53

LEKARZE REZYDENCI
 / 
Lekarze rezydenci chcą podwyżek. Organizują akcje, nie wykluczają protestu

Porozumienie Rezydentów OZZL, które od dłuższego czasu domaga się podwyżek, organizuje kolejną akcję mającą nagłośnić ich postulaty - ,,recepta na dobrą zmianę". Ministerstwo Zdrowia nie planuje obecnie zmiany ich wynagrodzeń.

07.04.2016 10:29

LEKARZ
 / 
W USA zabraknie lekarzy. Amerykanie mogą to boleśnie odczuć

W ciągu najbliższych 10 lat w USA będzie za mało lekarzy, którzy zadbają o kondycję zdrowotną starzejącego się amerykańskiego społeczeństwa - wynika z badań przeprowadzonych przez Association of American Medical Colleges.

24.12.2015 9:25

OSTRY DYŻUR
 / 
W świąteczny dyżur jeden lekarz przyjmuje nawet 200 pacjentów. Powód? Przepisy i braki kadrowe

Pacjenci, których stan zdrowia uległ pogorszeniu w święta, na wizytę lekarską czekają w rekordowo długich kolejkach. W trakcie jednego dyżuru w dni wolne od pracy lekarz przyjmuje nawet 200 chorych. Wszystko z powodu przepisów i braków kadrowych w polskich placówkach. Rozwiązaniem może być zdalna konsultacja stanu zdrowia ze specjalistami. Takie rozwiązania już są testowane w części placówek.

12.11.2015 18:16

DBANIE O ZDROWIE
 / 
ZnanyLekarz przejmuje portal we Włoszech. Kolejny krok w ekspansji

Grupa DocPlanner, właściciel serwisu ZnanyLekarz.pl, przejął włoski portal Mydentista.it, za którego pośrednictwem Włosi mogą umówić się do dentysty. Docelowo portal ma umożliwiać umówienie się także do lekarzy innych specjalności.

bDafTrJa
24.06.2015 11:14

LEKARZ
 / 
Długie kolejki do lekarzy w Polsce. Na wizytę trzeba czekać nawet 35 tygodni

W Polsce występują znaczne opóźnienia w diagnostyce, co nie tylko zmniejsza skuteczność terapii i podnosi jej koszty, lecz także przyczynia się do powstawania nieodwracalnych zmian.

18.01.2015 12:44

LEKARZ
 / 
Pacjenci powinni być niezwłocznie informowani o złych wynikach badań

Do rzecznika praw pacjenta napływają sygnały, że pacjenci nie są informowani o złych wynikach, nawet jeśli konieczne jest podjęcie niezwłocznego leczenia.

13.01.2015 14:26

LEKARZ
 / 
Do okulisty i dermatologa ze skierowaniem ale nie zawsze

Od dwóch tygodni obowiązują zapisy pakietu onkologicznego i kolejkowego, które mają przyspieszyć diagnostykę i leczenie raka oraz zmniejszyć kolejki do specjalistów.

21.08.2014 13:22

WIRUS EBOLA
 / 
Wirus ebola pokonany? Lekarz leczony w USA opuścił szpital

Lek Zmapp, będący nadal w fazie testów klinicznych zastosowano także, z niezłymi rezultatami, u grupy pacjentów w Afryce.

18.06.2014 17:24

ABORCJA W POLSCE
 / 
Aborcja w Polsce. Jest śledztwo w sprawie prof. Chazana

Podstawą prawną śledztwa jest art. 160 par. 2 Kodeksu karnego, który przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat więzienia dla osoby.